W tonie jubileuszu 100-lecia Polski Niepodległej odbyły się XX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 23 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie odbyła się XX edycja turnieju.

Tegoroczne eliminacje zostały przeprowadzone w wyjątkowej oprawie. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Ryszard Harasim. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski zwrócił się do uczestników wspominając bohaterstwo i męstwo naszych rodaków, którzy walczyli o to by nasza Ojczyzna była wolna i niepodległa. Słowami w duchu patriotycznym Komendant przekazał życzenia powodzenia w turnieju. Do eliminacji powiatowych przystąpili uczniowie, którzy zostali wyłonieniu w turniejach na szczeblu gminnym. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie. Turniej odbył się w formule testu pisemnego prowadzonego w poszczególnych kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i klasy siódme oraz ponadgimnazjalnych. Część pisemna wyłoniła najlepszych uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ustnego sprawdzianu wiedzy. W przerwie uczniowie ze szkoły w Dąbrównie przygotowali wspaniały program artystyczny o tematyce jubileuszu 100-lecia Polski Niepodległej. Serca aż rosły i niejednokrotnie łzy wzruszenia pojawiały się w oczach słuchając deklamowanych wierszy i wyśpiewywanych piosenek patriotycznych. 

W kategorii szkół podstawowych  zwyciężył Jakub Czarzasty, II miejsce zajął Mateusz Ostrowski i III miejsce Kacper Kierzkowski.

W kategorii szkół gimnazjalnych i klas siódmych zwyciężył Mateusz Gołowicz, II miejsce zajął Piotr Sotnik, III miejsce przypadło Marii Nyga.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jan Żeberek, II miejsce zajął Jan Szauer, III Zajęła Agnieszka Kłosowska.  

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia reprezentantom naszego powiatu w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

Turniej zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród finalistom, które ufundował Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. Dekoracji laureatów dokonali: Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, wójt gminy Małdyty Marcin Krajewski oraz Prezes ZOP ZOSP RP. Składamy serdeczne podziękowania Panu Staroście Powiatu Ostródzkiego Andrzejowi Wiczkowskiemu za wspieranie propagowania wiedzy o ochronie przeciwpożarowej oraz wójtowi Dąbrówna Panu Piotrowi Zwalińskiemu i Pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie Małgorzacie Malimon za znakomitą organizację turnieju.

opracował/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Strażacy na wojskowej przysiędze Niedziela 29 lipca była szczególnym dniem dla 150 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy złożyli Uroczystą Przysięgę Wojskową. Przysi...
POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA 2017 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w tym roku połączone były z obchodami 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy i 60-leciem Orkiestry Dętej turz...