W tonie jubileuszu 100-lecia Polski Niepodległej odbyły się XX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 23 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie odbyła się XX edycja turnieju.

Tegoroczne eliminacje zostały przeprowadzone w wyjątkowej oprawie. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Ryszard Harasim. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski zwrócił się do uczestników wspominając bohaterstwo i męstwo naszych rodaków, którzy walczyli o to by nasza Ojczyzna była wolna i niepodległa. Słowami w duchu patriotycznym Komendant przekazał życzenia powodzenia w turnieju. Do eliminacji powiatowych przystąpili uczniowie, którzy zostali wyłonieniu w turniejach na szczeblu gminnym. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie. Turniej odbył się w formule testu pisemnego prowadzonego w poszczególnych kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i klasy siódme oraz ponadgimnazjalnych. Część pisemna wyłoniła najlepszych uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ustnego sprawdzianu wiedzy. W przerwie uczniowie ze szkoły w Dąbrównie przygotowali wspaniały program artystyczny o tematyce jubileuszu 100-lecia Polski Niepodległej. Serca aż rosły i niejednokrotnie łzy wzruszenia pojawiały się w oczach słuchając deklamowanych wierszy i wyśpiewywanych piosenek patriotycznych. 

W kategorii szkół podstawowych  zwyciężył Jakub Czarzasty, II miejsce zajął Mateusz Ostrowski i III miejsce Kacper Kierzkowski.

W kategorii szkół gimnazjalnych i klas siódmych zwyciężył Mateusz Gołowicz, II miejsce zajął Piotr Sotnik, III miejsce przypadło Marii Nyga.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jan Żeberek, II miejsce zajął Jan Szauer, III Zajęła Agnieszka Kłosowska.  

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia reprezentantom naszego powiatu w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

Turniej zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród finalistom, które ufundował Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. Dekoracji laureatów dokonali: Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, wójt gminy Małdyty Marcin Krajewski oraz Prezes ZOP ZOSP RP. Składamy serdeczne podziękowania Panu Staroście Powiatu Ostródzkiego Andrzejowi Wiczkowskiemu za wspieranie propagowania wiedzy o ochronie przeciwpożarowej oraz wójtowi Dąbrówna Panu Piotrowi Zwalińskiemu i Pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie Małgorzacie Malimon za znakomitą organizację turnieju.

opracował/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Odprawa kwartalna Zgodnie z zaleceniem Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie,  w ostatnich dniach Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie odbył...
Reprezentacja naszej komendy po raz trzeci w histo... W dniach 9 czerwca, na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie i 13 czerwca, na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski...
POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA 2017 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w tym roku połączone były z obchodami 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy i 60-leciem Orkiestry Dętej turz...